Konkurencja?

Posted by evilfluffy on Styczeń 22, 2012
aktualności

Cieszę się że uwielbiam OWASPa (organizacja do spraw „bezpieczeństwa” aplikacji w sieci). Dzięki temu na stronie od samego startu były postawione  (podstawowe) zabezpieczenia strony. W razie czego można drążyć kto i jak przeprowadzał atak ;]

W zeszłym tygodniu  zdarzyło się kilka(naście) prób wbicia się na stronę zakwusa z różnych adresów IP (w tym 83.103.119.239,  91.226.97.151, 83.103.119.239, 165.139.0.20 …) .

Cóż. Na stronie jest tylko próbka.  Książka jest dostępna w sklepach.

Pozostała kwestia śladu wpisu „konkurencja


Voldemordka poszperał i znalazł przybliżonego potencjalnego „wroga” – książki „Work and Travel, czyli jak legalnie wyjechać do USA, zarobić i przeżyć przygodę” (z 2005 roku).

Konkurencja to tylko po części ponieważ ŻAKwUSA (z listopada 2011 roku) zawiera w połowie książki przygody żaków na miejscu.

Dodatkowo na stronie konkurencji brak jest  możliwości wystawienia komentarza na stronie, a szkoda…Jeżeli sucho po faktach (i nic nie przekręcamy):

  • ‚Książkę’ opublikowano w wersji papierowej w 2005 roku (za 30$) i w wersji elektronicznej w 2007 roku (za 15$).
  • 120 stron tekstu (i 70% książki można by było uznać za balast), 30 stron czystej reklamy, 7 stron opisu zawodów (w tym co robi kelner, sprzątaczka i ogrodnik), 4 strony na temat zakupu karty ISIC (w tym lista gdzie w 2005 roku można było kupić studencką kartę ISIC), 3 strony opisów biur z 2005 roku, 15 stron zeskanowanych ówczesnych formularzy tyczących się wyjazdów, około 30% informacji z biur,
  • drobne wstawki w treści do kupienia około 40 innych poradników (w tym na tematy: „Czy wuj w Ameryce zostawił spadek?” / „Jak się skarżyć na prawnika USA” / „Jak wygrać sprawę w Small Claims Court” / „Jak zorganizować pogrzeb w USA i przywieźć prochy do Polski” / „Gdy ktoś bliski umrze w Ameryce” / „ubezpieczenie społeczne Social Security” / „Jak działa Amerykańska giełda” / „Jak inwestować w fundusze powiernicze” / „Podręcznik właściciela domu w USA” / „Jak zdobyć zieloną kartę i wizy czasowe” / „Poradnik nielegalnego imigranta, czyli jak żyć w Stanach bez zielonej karty” / „Emerytura reemigranta w Polsce. Podręcznik seniora wracającego z USA do kraju.”)
  • Bardzo możliwe że publikacja została napisana pod zamówienie biura.

Na szczęście o tej książce jeden z redaktorów dowiedział się tuż przed wydaniem, zweryfikował i odrzucił podejżenia o plagiatorstwo. Jeśli na własną ‚rękę’ przeczytacie obydwie to zauważycie sporą różnicę pomiędzy typowym poradnikiem i ZAKwUSA.

‚Konkurencyjna’ publikacja zawiera kilka konkretnych ciekawych historii ( w tym: a’la przykład perypetii studenta który chciał wylot poprzez Berlin (bo było mu bliżej) a otrzymał Warszawa-Budapeszt z 8h pomiędzy przesiadką; nadużycia biur w słownych obietnicach; albo przykład pani która okłamała studenta iż program zamknęli.) dlatego w przyszłości może rozważymy wysłania zapytania o powiązany ‚program partnerski’ (o ile wszystkie strony, w tym Autor, wyrażą takie chęci).


Ciekawe czy jest to faktyczny atak ‚konkurencji’  (z 2005 roku) czy socjo-atak aby ugryźć to co się uzna za konkurencję?

Comments are closed.