Kaplica

Posted by evilfluffy on Luty 09, 2012
aktualności

Kaplica 2011

„świątynia” wygląda na niskobudżetowy horror kanadyjskiej produkcji. Akcja toczy się i wałkuje w Ameryce  ( i w Polsce). Niski budżet czasami pobudza  dużą kreatywność.

Obejrzałem film „The Shrine ” [2011] (z ang – kaplica) i zrozumiałem – jest jeszcze jedna merytoryczna przyczyna utrzymania wiz Polakom i nie można jej obalić – nigdy.
-> w Polsce jest siedziba szatana /demonów i (litościwych) strażników dobijających ludzi.

To jest mało ważne, że Polskie domki na wsi stylizowane są na Amerykańskie. Oraz że Polskie auta na wsi zabitej dechami przypominają klasyczne auta typowej Ameryki. No i „Polacy” mówią z mocnym akcentem (tak jak do zarabiania na podkładaniu „głosów” pod taśmę filmową służy stały zestaw najbliższych sąsiadów Polskiego pochodzenia skrzyżowanych z translatorem internetowym).  Taki ten świat już jest. I ciągle dostarcza większy dreszcz emocji.

Poza zwykłą frajdą z filmu,  jest jeden duży plus  tego dzieła – Amerykanie będą bardziej kojarzyć ten kraj,  zwany Poland.

Gorąco polecam obejrzeć na youtube trailer z „Polakiem” w 1:57 minucie : 1 który podesłał użytkownik Uj  na adres redakcji.  [ W moim i wydawnictwa imieniu za podesłanie bardzo Dziękuję. ] Na stronie są też ciekawe komentarze, fragmenty wypowiedzi poza bluzgami:

  • „polski farmer” krzyczy  na córkę z akcentem Joanny Krupy i Roberta Burneiki.
  • Jesli Twoje dziecko rozmawia z „Jopcokrajofcami” to wiedz ze cos sie dzieje
  • niby taka zamknięta społeczność, ale McDonald’s i „czizburgerz” dotrą wszędzie

albo fragment wypowiedzi

-lydia po wiets eem, je mooshom eeschch
– ju haf tu go
– Lydia! na teh me ast!… move ill em chie, ni rose maviay sopso kray owsa me! eets do shro tka

Zakończę tym razem zacytowaniem pięknej polszczyzny – „Pojłec im, źe mużą iźdź!”

Comments are closed.