Historia Ogryzka

Posted by evilfluffy on Kwiecień 13, 2012
aktualności

Historia Ogryzka

Są wielbicieli firmy z logiem nadgryzionego jabłka (Apple) – ogryzka. Pomimo to historia jest historią i poniżej jest „szara” ciekawostka:

Na podstawie dokumentalnego filmu „Hackers, pirates and secret war” (Hackerzy, Piraci i tajne wojny) z 2011 roku (w reżyserii Jean-Martial Lefranc) wyszedł fragment:

Studenci Steve Jobs i Steve Woźniak na budowę pierwszych personalnych komputerów (Mak’ów) wykorzystali kasę ze sprzedaży (w akademickich miasteczkach) nielegalnych użądzeń własnej produkcji (na wzór już istniejącego urządzenia „Blue-Box”) pozwalających dzwonić tonowo na koszt operatora (do dowolnego kraju).

Steve Jobs i Steve Woźniak na TV kanale Nauka 2.0

Steve Jobs i Steve Woźniak na TV kanale Nauka 2.0

P.S. Zrzut zrobiono z filmu w wersji Rosyjskiej(, gdzie podstawowe umiejętności hackerskie są przypisywane do większości informatyków).

Do firmy Apple nie mam żadnych zastrzeżeń.

Nawet co do  skręcania podzespołów Apple’a w krajach trzeciego świata przy warunkach zabraniających pracownikom popełniać samobójstwo (bo rodzina zostanie obciążona kosztami).

Albo do korzystania z telefonów na których po sieci telefonicznej nie można pobrać pliku większego od 25Mb (bo do tego trzeba szukać sieci Wi-Fi) w porównaniu do braku owych ograniczeń w sieciach alternatywnych.

Doceniam udział „Ogryzka” głównie w nakręceniu branży odtwarzaczy oraz personalnych komputerów.

Tags:

Comments are closed.